ردکردن این

بازیابی اطلاعات فلش مموری و کارت حافظه

در دو دهه اخیر، ثبت و ذخیره اطلاعات به صورت دیجیتال، نقش ارزشمندی را ایفا کرده است. تصاویر، ویدیوها، فایل پروژه های کاری، اطلاعات و غیره همگی به صورت دیجیتال ذخیره می شوند. یکی از ابزارهایی که کاربران اطلاعات خود را در آن نگه می دارند، فلش مموری ها و فلش های USB هستند. با اینکه همواره پیشنهاد می شود که داده های مهم خود را در این نوع حافظه ها ذخیره نکنید، چراکه فلش های USB و مموری های به شدت مستعد خراب شدن هستند. دلیل این موضوع هم می تواند دلایل متعددی داشته باشد. ممکن است فایل های مهم خود را از روی فلش مموری ها به صورت ناخواسته پاک کرده باشید و استرس این موضوع را داشته باشید که نکند برای همیشه این فایل ها از بین رفته است؟ آیا امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته روی فلش USB و مموری کارت وجود دارد؟ در جواب باید گفت بله امکان بازیابی اطلاعات فلش مموری وجود دارد، اما باید قبل از آن به نکات مهمی توجه داشت.

خرابی فلش مموری و از بین رفتن فایل ها ممکن است از طریق بدافزار، ویروس، خطاهای سیستمی و خراب شدن خود فلش USB، صورت گیرد. حتما دیده اید که بعد از وصل کردن فلش مموری به سیستم در پایین سمت راست نوار استارت، پیغام زرد رنگی مبنی بر اینکه “فلش مموری شما، به دلیل خراب بدون قابل باز شدن نیست”، ظاهر می شود. هنگام بروز این مشکل می بایست به یک متخصص رجوع کنید و بهتراست متخصص در این مورد وارد عمل شود. گاهی اوقات مشکلات نرم افزاری یا آسیب فیزیکی به فلش مموری می تواند فایل های شما را خراب کند. از سوی دیگر، برخی افراد اغلب به اشتباه فایل خود را پاک میکنند که بعدها متوجه می شود که فایل مورد نظر به اشتباه پاک شده و کاربر برای بازگرداندن اطلاعات دست به دامن نرم افزارهای بازیابی اطلاعات می شود. شاید در ابتدا به این موضوع فکر کنید که دیگر فایل ها دیگر از بین رفته و باید با آنها برای همیشه خداحافظی کرد. اما سخت در اشتباه هستید. هنگامی که فایلی را از فلش مموری پاک میکنید، این فایل به سطل بازیافت (Recycle Bin) منتقل نمی شود (مانند پاک کردن فایل از طریق نگه داشتن کلید های Shift+Delete).

دلیل این امر این است که فایل های شما در فلش مموری بخشی از سیستم شما نیستند، و به صورت اکسترنال به سیستم وصل شده است. این فایل ها از نظر فیزیکی هنوز در فلش مموری وجود دارند، اما سیستم مدیریت فایل آنها را از فهرست خود حذف می کند و به نظر می رسد که فضای اشغال شده، اکنون خالی شده است. تا زمانی که فایل جدیدی بازنویسی نوشند، فایل پاک شده همچنان در حافظه فلش وجود دارد. بنابراین، اگر اخیرا فایل ها را از فلش خود پاک کرده اید، شانس بسیار خوبی وجود دارد که بتوانید آنها را بازیابی کنید. به یاد داشته باشید، برای افزایش شانس بازیابی فایل های از بین رفته، تا که ریکاوری اطلاعات فلش مموری کامل نشده است، از استفاده آن خودداری کنید.

آیا بازیابی اطلاعات فلش سوخته، و کارت های حافظه وجود دارد؟

کارت های مموری نسبت به فلش مموری ها، از ساختار متفاوتی بهره می برند. درصد خرابی این نوع حافظه ها نسبت به فلش مموری کمتر است، اما بازیابی اطلاعات مموری کارت ها بسیار دشوار تر می باشد. اما به طور امکان بازیابی اطلاعات مموری ها و ریکاوری اطلاعات فلش سوخته وجود دارد. هرچند مموری سوخته و ریکاوری کردن آن به یک متخصص و دستگاه های بسیار پیشرفته و گران قیمتی مانند PC3000 نیاز دارد. بازیابی اطلاعات فلش مموری سوخته، کاری نیست که شما بتوانید در خانه و بدون تجهیزات انجام دهید.

فلش سوخته که بیشتر به دلیل نقص در اتصال به سیستم به وجود می آید، مشکل بسیار رایجی است که گرین بارگیر همه می شود. برای بازیابی فلش سوخته، می بایست ابتدا آن را باز کرده و چیپ حافظه آن را جدا و به برد جدیدی سریال مشابهی دارد، متصل کرد، سپس فرایند ریکاوری انجام می شود. به همین دلیل، این کار نباید در خانه و توسط کاربر انجام شود، چه بسا ممکن است بجای تعمیر فلش، کاربر شانس تعمیر و بازیابی اطلاعات را نیز از بین ببرد

 

خط سبز مرکز بازیابی و اطلاعات هارد

مرکز بازیابی اطلاعات خط سبز در زمینه تعمیرات و بازیابی اطلاعات توانایی تعمیر و بازیابی اطلاعات انواع حافظه ها مانند هارد دیسک، SSD ،سرور، و اطلاعات نرم افزار های حسابداری را دارا می باشد.برای مشاوره و راهنمایی با شماره روبه رو تماس بگیرید.

بازیابی اطلاعات هاردهای اکسترنال (HDD و SSD)

هاردهای اکسترنال بیشتر به عنوان یک پشتیبان فایل ها استفاده می شود و به دلیل جابجایی مداوم، از صدمه دیدن آن باید نهایت تلاش را انجام داد. هاردهای اکسترنال HDD، دارای قطعات متحرک مکانیکی است، همین موضوع احتمال خراب شدن را بالا می برد. پاک شدن اطلاعات هارد دیسک ها و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال شاید در وهله اول آنچنان کار سختی نباشد، اما مشکل جایی آغاز می شود که هارد دچار ضربه فیزیکی شود، این صورت می بایست هارد در فضایی بدون گرد و غبار و کاملا ایزوله تعمیر شود و اطلاعات پاک و دوباره برگردانده شود.

آیا از طریق نرم افزار امکان ریکاوری در خانه وجود دارد؟

بله، برنامه های متعددی در این زمینه وجود دارد که می تواند فایل های از دست رفته شما را بازیابی کند. اما این امر هیچگاه به صورت ایده آل ممکن است صورت نگیرد. همانطور که بالاتر گفتیم، فایل پاک شده، تا زمانی که فایل دیگری جایگزین آن نشده باشد، در حافظه فلش یا هارد باقی می ماند. بهترین زمان برای ریکاوری با نرم افزار، دقیقا همان موقعی است که شما متوجه پاک شدن فایل می شوید. 

 نکته بسیار مهم در مورد بازیابی اطلاعات از طریق نرم افزار این است که به هیچ عنوان نرم افزار را در همان مسیر فایل پاک شده نصب نکنید، چرا که ممکن است فایل های خود نرم افزار، در آدرس فایل های پاک شده قرار گیرد که با زیبای فایل ها در این صورت غیر ممکن می شود. پیشنهاد ما همیشه مراجعه به متخصص این امر است. کارشناس بازیابی اطلاعات، با در اختیار داشتن دستگاه های مدرن، و تخصص بالا فرایند بازیابی را از طریق امن ترین روشهای ممکن انجام میدهد و با اتصال فلش، مموری کارت و هارد اکسترنال به دستگاه های پیشرفته مانند PC3000، بازیابی را انجام میدهد.اگر قصد ریکاوری اطلاعات از دست رفته خود و یا تعمیر حافظه SSD و هارد را دارید، خط سبز مرکز بازیابی اطلاعات هارد در استان اصفهان می باشد. متخصصین خبره در امر Recovery، مدرن ترین متد روز را برای بازگرداندن اطلاعات شما را انجام می دهند و شانس بازیابی فایل های بیشتر می کنند. خط سبز آماده دریافت هاردهای سوخته و فلش های خراب شما می باشد. همچنین می توانید با تماس به کارشناسان ما راهنمای کافی قبل از مراجعه را دریافت کنید.