ردکردن این

ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری

بی شک شرکت های در تاریخ های مشخص به صورت روتین، از اطلاعات حسابداری یک نسخه پشتیبان تهیه می کنند. اهمیت داشتن یک پشتیبان از دیتابیس مالی برای هر شرکت، دفتر، فروشگاه و هر خدماتی در هر زمینه ای، امری حیاتی به شمار می رود، و از دست دادن این اطلاعات ضربه جبران ناپذیری وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود که از بعد از بک آپ از نرم افزار مالی، فایل پشتیبان را در یک حافظه امن قرار داده تا از در صورت بروز هرگونه مشکل، بتوان اطلاعات را بازیابی کرد.اما اگر به شکل ناخواسته فایل پشتیبان شما دچار مشکل شود، پاک شود یا هارد پشتیبان شما به طور کلی از کار بیفتد، چه کاری باید انجام داد، آیا امکان ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری وجود دارد؟ از آنجا که داده های نرم افزارهای حسابداری، حجم بالایی ندارند، احتمال بازیابی آن وجود دارد، اما به چند شرط نیز بستگی دارد که در ادامه به شکل کامل به آن می پردازیم.

نوع نرم افزار مالی استفاده شده

نرم افزارهای مالی و حسابداری، روشی نوین برای محاسبه استفاده می شود که به عنوان دستیار مالی حسابدار به کار گرفته می شود. هر نرم افزار حسابداری مالی، روش محاسبه و فایل ذخیره شده متفاوتی دارد. نرم افزارهای حسابداری برای یک سیستم کاری، امری حیاتی است که استفاده نکردن از آن حتی برای فروشگاه های کوچک، امری غیر ممکن شده است. رایج ترین پسوندهای نرم افزار های مالی را در ادامه می توانید مشاهده کنید:CSV/EXCEL , PDF ,QIF ,QJB , BAK ,QFX ,QBO , BAI/BAI2 و QFX

بعض از برنامه های حسابداری ممکن است اطلاعات هر مشتری را به صورت جداگانه ذخیره کند و در نهایت تمامی آنها را هنگام خروجی گرفتن، درون یک فایل فشرده با پسوند zip یا rar قرار دهند. اما برای ریکاوری فایل فرقی نمیکند.

ریکاوری اطلاعات حسابداری

همیشه هر فایل درون یک سیستم در معرض پاک شدن یا خراب شدن قرار دارد. پاک شدن اطلاعات امروزه نسبت به هر زمان دیگر در دنیا، کاهش پیدا کرده است. چراکه شرکت ها بجای ذخیره فایل های حسابداری خود در یک حافظه داخلی، تا جایی که امکان دارد، آن را به فضای ابری (Cloud services) منتقل می کند.اما در کشور ما، این موضوع با توجه به سنتی بودن نوع کار، به این زودی ها انجام نخواهد شد و اطلاعات روی یک هارد دیسک، یا یک هارد اکسترنال ذخیره می شود و همواره ممکن است آسیب ببیند و فایل های ارزشمند، از بین بروند. دلایل متعددی را می توان نام برد که باعث پاک شدن اطلاعات فایل ها می شود.

خط سبز مرکز بازیابی و اطلاعات هارد

مرکز بازیابی اطلاعات خط سبز در زمینه تعمیرات و بازیابی اطلاعات توانایی تعمیر و بازیابی اطلاعات انواع حافظه ها مانند هارد دیسک، SSD ،سرور، و اطلاعات نرم افزار های حسابداری را دارا می باشد.برای مشاوره و راهنمایی با شماره روبه رو تماس بگیرید.

دلیل حذف شدن اطلاعات در نرم افزارهای حسابداری

اشتباه و خطای کاربر

همیشه هر فایل درون یک سیستم در معرض پاک شدن یا خراب شدن قرار دارد. پاک شدن اطلاعات امروزه نسبت به هر زمان دیگر در دنیا، کاهش پیدا کرده است. چراکه شرکت ها بجای ذخیره فایل های حسابداری خود در یک حافظه داخلی، تا جایی که امکان دارد، آن را به فضای ابری (Cloud services) منتقل می کند. اما در کشور ما، این موضوع با توجه به سنتی بودن نوع کار، به این زودی ها انجام نخواهد شد و اطلاعات روی یک هارد دیسک، یا یک هارد اکسترنال ذخیره می شود و همواره ممکن است آسیب ببیند و فایل های ارزشمند، از بین بروند. دلایل متعددی را می توان نام برد که باعث پاک شدن اطلاعات فایل ها می شود.

ویروس و بدافزارها

یکی از رایج ترین دلیل خراب شدن فایل ها، ویروس و بدافزار است. برخی مواقع فایل هایی را از محیط اینترنت دانلود میکنیم که حاوی ویروس و یا بدافزار هستند. ویروس ها با توجه به ماهیت عملکردش باعث می شود که فایل خراب شود. به همین منظور پیشنهاد می کنیم، هر فایل را از هر وب سایتی دانلود نکنید و حتما ویروس کش و فایروال فعال داشته باشید.

آسیب دیدن هارد

 هاردهای HDD به دلیل مکانیکی بودن بخش عمده آن، می بایست هنگام کار از تکان خوردن هارد جلوگیری شود. ضربه خوردن ، هد هارد دچار آسیب می شود. به همین دلیل هارد از کار افتاده و ممکن است بخشی از سکتورهای هارد آسیب ببیند. در این صورت می بایست به یک متخصص رجوع کرده و هارد پس از تعمیر، اطلاعات را بازیابی کرد.

نوسانات برق

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است به اطلاعات حسابداری شما آسیب برساند، نوسانات برق و قطع شدن برق است. هنگام کار کردن و یا تهیه پشتیبان از فایل های حسابداری خود، ممکن است برق قطع شود و یا دچار نوسانات بشود. این امر ممکن است آسیب جدی را به حافظه ذخیره سازی وارد کند و ممکن است نسخه پشتیبان خراب شود.

نرم افزارهای حسابداری

شرکت های در حال رشد، نیازمند سیستم حسابداری مدرن با امکاناتی همچون تهیه نسخه پشتیبان در فضای ابری دارند و فشرده کردن اطلاعات برای کم حجم کردن اطلاعات دارند. اغلب نرم افزارهای اداری به شکل یکپارچه ای با سیستم های مالی و همچنین سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (Customer relationship management) دارند. نرم افزارهای متعدد و پیشرفته حسابداری وجود دارد که تمام امکاناتی که گفتیم را تقریبا در خود جای داده اند، اما هنوز ذخیره در فضای ابری پای خود را به نرم افزارهای ایرانی باز نکرده است. به همین دلیل اطلاعات حسابداری شما ممکن است پاک شود.

ریکاوری اطلاعات نرم افزار حسابداری

برای ریکاوری اطلاعات حسابداری که پاک شده اند، بهترین روش مراجعه به متخصص است. ریکاوری اطلاعات می تواند به توجه به هر نرم افزار انجام می شود. نرم افزارهای حسابداری خوب و معتبر مانند: نرم افزار حسابداری فرداد، نرم افزار حسابداری هلو، نرم افزار حسابداری آرین سیستم، نرم افزار حسابداری محک و غیره، همگی می توانند یک نسخه پشتیبان برای شما تهیه کنند. همیشه پیشنهاد می کنیم که به صورت روزانه یک نسخه پشتیبان از اطلاعات حسابداری خود در پایان روز کاری بگیرید. اما ریکاوری کردن اطلاعات حسابداری شاید با برخی نرم افزارها امکان پذیر باشد، اما بدون تردید بهترین روش بازیابی اطلاعات مراجعه به مرکز بازیابی اطلاعات هارد نزدیک شماست. دلیل هم کاملا مشخص است، تخصص و داشتن امکانات خاص مانند دستگاه های حرفه ای بازیابی اطلاعات. اگر از ساکنین شهرستان اصفهان می باشید و به دنبال بهترین مرکز بازیابی اطلاعات هارد در شهر هستید، خط سبز به عنوان معتبرترین و بهترین مرکز بازیابی اطلاعات فلش مموری، حسابداری، هارد دیسک، فلش مموری و غیره می باشد. با تماس به متخصصین ما می تواند راهنمای کاملی در خصوص نحوه بازیابی فایل داشته باشید. خط سبز با بیش از 3 دهه تجربه، و در اختیار داشتن دستگاه های بسیار پیشرفته ریکاوری مانند PC3000 شانس بازگرداندن اطلاعات مهم شما را بالا ببرد.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/isaferoa/recohard.com/wp-includes/functions.php on line 5309