سوالات متداول

سوالات خود را از ما بپرسید در اسرع وقت ما به سوال های شما پاسخ خواهیم داد.

تا چه زمانی می توان اطلاعات پاک شده هارد را بازیابی کرد؟
تا زمانی که اطلاعات جدید داخل آن ریخته نشود و دیتای آن تغییر نکند ، از لحاظ زمانی مهم نیست ولیکن مهمترین عامل اضافه نشدن اطلاعات جدید است . بنابراین زمانی که اطلاعات شما در هاردتان پاک شده است ، باید برای بازیابی آن اقدام کنید و اطلاعات جدید داخل آن ریخته نشود وگرنه احتمال بازیابی خیلی کاهش پیدا می کند .
تا چه زمان می شود اطلاعات هارد متصل به DVR را بازیابی کرد؟
زمانی که یک DVR به میزان محدودی ضبط می کند تمامی اطلاعات هارد را در روزهای قبل از آن پاک می کند یا اگر هاردتان فضای کافی داشته باشد . مجدداً در حال ذخیره سازی اطلاعات است و اطلاعات جدید وارد آن شده است . بنابراین اگر هاردی که متصل است به DVR و مثلاً 30 روز ذخیره سازی اطلاعات دارد. بیشتر از 30 روز را نمی توان بازیابی کرد.
آیا زمانی که هارد پیغام فرمت شدن میدهد، اطلاعات آن قابل بازیابی هست ؟
زمانی که با پیعام فرمت کردن هارد در ویندوز مواجه می شوید بهتر است قبل از اینکه فرمت کنید حتماً به یک متخصص مراجعه کنید تا شاید ایرادی نرم افزاری که هارد شما پیدا کرده و نمی تواند دیتای آنرا لود کند برای را برطرف کند . در هر صورت اطلاعات هارد که به این صورت پاک می شود قابل بازیابی می باشد.
آیا پارتیشن های پاک شده هارد قابل بازیابی هست ؟
زمانی که تمام پارتیشن یک هارد از بین رفته است . به جز درایو C (درایو نصب ویندوز) ما بقی درایو ها به خوبی می توان اطلاعات آنرا بازیابی کرد. درایو C به جهت نصب ویندوز و نحوه پارتیشن و فرمت این درایو اطلاعات ممکن است به خوبی بازیابی نشود . در هر صورت سعی کنید به هیچ وجه اطلاعات اصلی خود را در درایو نصب ویندوز قرار ندهید. نکته مهم این است که نحوه بازیابی اطلاعات در این صورت فقط با دستگاههای پیشرفته و مخصوص به خودش انجام می پذیرد. البته نگران نباشید تیم ما در این زمینه از تخصص کافی برخوردار است.
آیا اطلاعات هادری که خراب شده یا تعمیر شده است بازیابی می شود؟
بستگی به مشکلی که برای هارد شما پیش آمده است دارد ، در بعضی موارد با تعمیر هارد دیگه اطلاعات قابل بازیابی نمی باشد . در بعضی موارد هم می شود اطلاعات هاردی که تعمیر شده است را بازیابی کرد. نکته مهم این است که قبل از تعمیر هارد حتماً با متخصص مشورت کنید که آیا اطلاعات آن قابل بازیابی هست بعد از تعمیر یا خیر ! نکته بعدی این است که در بعضی مواقعه می شود اطلاعات هاردی که از لحاظ سخت افزاری دچار آسیب شده است را نیز بازیابی کرد و سپس اقدام به برطرف کردن مشگل سخت افزاری آن نمود.
چرا هارد صدا می دهد ؟ آیا خطرناک است؟
زمانی که یک هارد صدا می دهد ( صدایی شبیه به تلق تلق ) 99 درصد مربوط به هد هارد می باشد و باید هر چه سریعتر مشکل آن را برطرف کرد و یا از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید تا دچار مشکل اساسی نشوبد . صدای هارد خیلی مهم و باید آنرا جدی بگیرید اگر بدان توجه نکنید می توانید تمام اطلاعاتی که بسیار مهم هست برای شما و در هارتان ذخیره است را از دست بدهید.
چه زمانی متوجه می شویم مشکل از برد هارد است یا از مدیا هارد؟
اگر هارد دیتکت ( سیستم صرفاً هارد را شناسایی کند ، نه اینکه لزوماً اطلاعات را نمایش دهد) ، برد سالم است و مشکل از بخش مدیا ( بخش داخل هارد را مدیا گویند مانند دیسک ها و هد)می باشد .
اگر هارد زمین برخورد چه اتفاقی می افتد؟
اگر هارد زمین بخورد معمولاً دو اتفاق برای هارد رخ داده است یا صدایی شبیه به تلف تلق می دهد یا صدایی شبیه به بوق می دهد ( اصطلاحاً بیزی شدن هارد) ، در هر دو حالت هد خراب شده است ولیکن در حالت دوم بهتر اطلاعات بازیابی می شود و اطلاعات کمتر آسیب می بیند ولی در حالت اول امکان اینکه اطلاعات خیلی آسیب دیده باشند وجود دارد.